Хостеси - какво е и с какво се занимава, изисквания за работа, умения и способности

Думата домакиня на руски език се превежда като "домакиня" на сграда или друга институция. Хостесата е професия на жените, която момичетата научават с привлекателен външен вид; тяхната основна задача е да бъдат учтиви, учтиви, тактични и приятелски настроени. В противен случай услугата не може да работи. Момичетата трябва да бъдат добри, добре поддържани, интелектуално разработени, тъй като придружават гостите, клиентите, гостите, участниците в събитията, създавайки удобна и приятелска атмосфера за тях.

Кой е домакиня и какво прави той

Този вид професия, професия, работа е да посрещнеш гост, клиент, посетител и добре. Всъщност домакините се наричат ​​визитната картичка на институцията. Основната задача - да се осигури добро настроение на човек, да се създаде добро впечатление за това място, да не го оставя да се отегчи. Сфера на използване на силите и възможностите на стюардесите - летище, ресторант, хотел, козметичен салон или моторно шоу, изложба или друго културно събитие. Списъкът на задълженията на представителите на тази професия се основава на устава на институцията.

Управител на домакините

Често работата на домакинята се съчетава с администрацията. Не само трябва да се срещнем с гостите, но да разговаряме с тях, да придружаваме рецепцията или хотелския ресторант, да предложим програма за развлечения - това е проблемната домакиня на администратора. Само истинската любовница, сладка, любезна, общителна, всички, които са получили този пост, трябва да са в състояние да решават проблеми, да коригират работата на персонала, да предотвратяват конфликта, да изгладят неудобството. Репутацията на институцията зависи от тяхното поведение и професионализъм.

Хостинг на лоби

Домакинята може да стане лоби бар в хотела. Секретарката, любезна любовница трябва да бъде момиче, което на входа среща посетителите, ги придружава до мястото на приятна почивка на масата, помага да се движите в менюто, да правите поръчки и да не се отегчавате. За да подкрепи разговора, ако гостът желае, поема и задължения. Отлична работа с този служител, който освен привлекателен външен вид, компетентен език, добра усмивка, добра воля.

Консумация на домакиня

Атрактивни момичета са търсени в областта на консумацията на хостели (нощни клубове, барове). Трябва да се срещнем с госта, да ни помогнете да намерим винената карта, да вземем разговор, да направим удоволствието за забавление. Момичето на домакинята в ресторанта е длъжно да бъде красива, с добър грим и маникюр; дрехи - елегантни, токчета - високи. Не го правете без да знаете чужд език. Ако клиентът поръча храна и напитки за домакинята, това е плюс. От колкодомакинята е интересна за госта, колко време го забавя на масата, зависи от заплатата и от "роял".

Отговорности Hostess

На пръв поглед е много лесно да се запознаете с посетителите или участниците в събитието, да създадете уютна атмосфера, за да организирате приятно забавление. Реалността обаче показва: да сте в професията, трябва да сте добър организатор, да имате необходимите умения и сериозно обучение. Какво прави домакинът? Неговите задължения включват:

  1. Изглеждаш перфектно, бъди в добро настроение, усмихни се.
  2. Запознайте се с гостите и ги придружавайте.
  3. В кафенето, ресторантът помага да се настани на удобна маса, да вземе решение за менюто, ако е необходимо, да коригира работата на сервитьорите.
  4. Избягвайте дискомфорта за гостите на събитието, ясно познавате програмата на събитието, бъдете приятелски домакин.
  5. В края на упражнението, да научите мнението на гостите за срещата или събитието, да внесете всички предложения и коментари на ръководството на институцията.

В ресторанта

Задълженията стюардеса в един ресторант, кафене приема следното: ви посрещне гостите да се срещнат, за да ги задържи или да се поръчат безплатно маса, за да се справят с мезета и поръчате вкусна храна, изберете напитки - алкохолни и безалкохолни, забавляват посетителите много забавно, ако е необходимо , помогнете на сервитьора. Всичко трябва да се направи, така че гостите да са доволни и щастливи да идват тук повече от веднъж. Ясно е, че усмивката на домакинята, нейното гостоприемство и комуникативността играят важна роля.

В хотела

гостоприемни стюардеса задължения в партидата на хотела, тъй като те придружава посетителите от началото на хотела до излитането. Момичетата поздравиха гостите, изложбени зали, сертифицирани в начина, по който е удобен и безпроблемно, следвайте поддръжка и почистване, ако е необходимо, ще се свържем с ръководството на институцията. Ако е необходимо, персоналът ще направи екскурзия, за да се запознае с хотелската инфраструктура. Важен момент - хранене в ресторант, сервитьори закрепване на заплатени преди таблици.

На официални събития

В момента домакините не провеждат сериозни изложби, банкети, тържества. Красиви момичета и млади мъже, които имат опит в този вид бизнес, украсяват мярка ще повиши степента на statusnist и най-важното, ще помогне за решаване на организационни проблеми, съветва посетителите, като се обръща внимание на всеки гост. Ясно е, че не всяко момиче може да стане доста стюардеси на важни срещи, управление на подходи за набиране много внимателно. Кандидатите трябва да имат:

  • привлекателен външен вид;
  • познаване на правилата за етикет;
  • компетентно слово;
  • комуникативност;
  • такт;
  • Организационни способности.

Професия домакиня

Работни домакини могат да учат в детайли специфичните особености на сектора на услугите, а след това стават експерт (не сервитьор или продавач), или да направят хотелресторанта бизнес, да се представи в търговията, социални и културни услуги, туризъм, дори изкуство. Първите стъпки към това могат да бъдат направени като домакиня. Тази работа развива бизнес качества, поощрява чувство за отговорност. Освен това предоставя полезна информация, добър доход дори без висше образование, възможност за кариерно развитие.

Изисквания и лични качества

Основните изисквания към кандидатите за щатна длъжност са:

  • привлекателен външен вид, приятен глас
  • личен чар, усмивка;
  • владеене на чужд език (английски език);
  • притежаване на компетентен език и добро поведение;
  • общителност, креативност, способността да "rozrulyuvaty" случаи непреодолима сила, да намерят правилното решение за проблемната ситуация;
  • начални познания по психология, стрес-резистентност.

Откъде да получите

Понякога домакинята професия, наречена "студент" и женски, за нейните момичета идват понякога съчетават работата и проучвания. Без специално обучение, все още не може да се направи, без дори да има привлекателен външен вид. Обучението на професията се извършва "на работното място", отнема няколко седмици. През това време, можете да разберете характеристиките на избрания институция, нейните плюсове и минуси, но учтиви обноски, комуникационни умения, познания за родната и чуждестранна владеене на езика, на добрите нрави, устойчивост на стрес - е, че кандидатът е длъжен да научите, преди да дойдат да работят ,

Видео

Свързани публикации

Руги съвети Какво да изберем и какво да изоставим в прическите за различни форми на лицето, фигури, 30, 40, 50, 60 години? Какво да изберете и какво да откажете в прическите за жени за сватба? Руги съвети Какво да изберем и какво да изоставим в прическите за различни форми на лицето, фигури, 30, 40, 50, 60 години? Какво да изберете и какво да откажете в прическите за жени за сватба? Здраве Какво е опасна хипертония и какво е това: какво води до повишен човешки натиск Руги съвети За какво да говорим с момиче, когато се запознаем, на първата среща: теми и въпроси за разговор, примери. За какво да говорите с момиче на първата среща, когато ходите? За какво обичат да говорят момичетата? Какво не можеш да кажеш на момиче? Какво да кажете, когато дадете qui Руги съвети Какво да направите, ако няма какво да плащате за заем: какво се сблъсква със заемополучателя, възможности за решаване на проблема, къде да потърсите съвет Руги съвети Ухапвания от кърлежи: симптоми, прегледи, съвети, превенция, какво трябва и какво да не правим, как и какво да премахнете кърлеж бързо и безопасно, какво да правите след това, как да откриете инфекция? Как да се лекуват заболявания, причинени от ухапване от кърлеж: енцефалит, пренасян от кърлежи, борелиоза?

Популярни статии

Майчинство Комплекти в детско креватче за новородени - описание на популярните комплекти бебешки легла с снимки и отзиви. Майчинство Какво да вземем дете през лятото? Интелигентно забавление
Красота Лечение на акне с лекарства, съвет от лекари, козметолози и дерматолози Готварски Рецепта за бързи бисквитки - захар, мак, мед, ядки и др Готварски Пилешка супа - Как прави готвенето и как да готвя правилно за пациент, бебе или облекло Готварски Компот от череши и цариградско грозде за зимата - как да се готви с прости рецепти и да се подготвят плодове Руги съвети Как красиво да нарисувате маргаритка с молив стъпка по стъпка за начинаещи? Как да нарисувате букет от маргаритки с молив стъпка по стъпка? Руги съвети Основните 12 закона на кармата с тяхното кратко описание Руги съвети Кнедли с изненада за Старата Нова година: значението на изненадите. Какво да сложите в кнедли с изненади: идеи Руги съвети Добър съвет от нарколог: как да пиете алкохол правилно, за да не станете алкохолик? Как и какво да пием, за да останем будни? Какво е по-добре да пиете, за да не се чувствате зле или зле?