Fexadine - Инструкции за употреба: съставът и ефектът на таблетките върху алергии, аналози и прегледи при приемане

За да се отстранят симптомите на алергични реакции, се предписват различни антихистамини. Лекарството Фексадин е включено в тази група, работи за сметка на активното вещество фексофенадин, лекува и предотвратява появата на кихане, подуване на носната лигавица, сълзи. В инструкциите за употреба на лекарства можете да разберете за неговото фармакологично действие, съвместимостта с други лекарства, начина на приемане.

Какво е Feksadin

Таблетки от алергии Фексадин или фексадин са антихистамини за алергии от трето поколение. Лекарството не се прилага за хормони и антибиотици. Това е генерично лекарство Telfast (Allegra) - съдържа същото активно вещество, но има по-ниска цена поради факта, че суровините може да не са толкова добре почистени от примеси. Лекарственият продукт, произведен от индийската фармацевтична компания Ranbaxu, работи един час в рамките на 2-12 часа.

Фармакологично действие

Активният компонент на Feksadin е фексофенадин, чийто механизъм на действие е свързан с блокирането на H1-хистаминовите рецептори. Активното вещество принадлежи към активните метаболити на терфенадин, следователно стабилизира мастоцитите на мастните клетки и намалява количеството на освободените биологично активни компоненти, хистамин. Един час след приемането на хапчетата в тялото се развива антиалергично действие, което достига своя максимум след шест часа и продължава дни.

Лекарите отбелязват, че пациентите, получаващи фексофенадин, не развиват честите странични ефекти на други антихистамини - запек, сухота в устата, високи кардиотоксични ефекти, зрителни увреждания, наддаване на тегло. За възрастни хора, с патологии на бъбреците, черния дроб, не се изисква коригиране на дозата. Лекарствата не увеличават ефекта на алкохола, алкохолните напитки и лекарствата, които потискат нервната система.

Дозозависим е ефектът, получен при вземане на 10-130 mg от лекарството. Фексофенадин под формата на хидрохлорид след перорално приложение се абсорбира от стомашно-чревния тракт (GIT), свързан с плазмените протеини с 6-70% (с албумин, алфа1-гликопротеин), не прониква през кръвно-мозъчната бариера, 5% от дозата претърпява частичен метаболизъм. Продукцията на веществото е двуфазна, периодът на оттегляне е 22-20 часа, времето на оттегляне се увеличава с бъбречна недостатъчност и с преминаването на хемодиализа. Лекарството се екскретира с жлъчката и урината.

Състав

В зависимост от формата на препарата и концентрацията на активното веществосе различава в състава на таблетките:

Fexaden 120 Fexaden 180
Концентрация на фексофенадин, mg на 1 pc. 120 180
Спомагателни компоненти Вода, магнезиев стеарат, желатинирано нишесте, повидон, натриева кроскармелоза, колоиден силициев диоксид, микрокристална целулоза
Състав на филмовото покритие Оцветител розов отприс, вода, гипромелиоз, оцветител от червен железен оксид, титанов диоксид, макрогол, черен opacode, амониев хидроксид, остъклен шеллак в етанол, черна боя за железен оксид, изопропанол, пропиленгликол, бутилов алкохол

Формуляр за освобождаване

Само таблетките Fekasadin се предлагат в продажба, запечатани с маркерно фолио, отпечатано с черно мастило. Лекарството се предлага на 10 броя в блистера, 1-2 блистера са опаковани заедно с инструкциите за употреба. Също така, таблетките могат да бъдат намерени в продажба, не са опаковани в блистери, а в опаковки с чаша от 10 броя.

Показания за употреба

Feksadin 180 mg се предписва за лечение на хронична идиопатична уртикария и лекарства с концентрация 120 mg - за лечение на сезонна сезонна треска, алергичен ринит. Общи указания за употреба на лекарството:

  • лечение на хронични или сезонни алергии, сенна хрема, придружено от кихане, сърбеж, кашлица, зачервяване и подуване на лигавиците, ринит, сърбеж и копривна треска;
  • алергична кашлица;
  • алергиявърху слънчева светлина, розов лишей;
  • ексудативен или обикновен псориазис (за намаляване на възпалението, еритема, сърбеж, пилинг).

Указания за употреба

Лекарството Фескадин се приема по всяко време на деня в доза, предписана от алерголог или терапевт. Приемът на храна забавя действието на лекарството, така че е препоръчително да се пият хапчета преди хранене. В зависимост от вида на заболяването, дозировката е различна:

Болест, особености на неговото възникване Доза от приема
Не тежък сезонен алергичен ринит Таблетка 120 mg веднъж дневно
Интензивна алергия по време на хронична уртикария Таблетка 180 mg веднъж дневно
Полинезия Две седмици преди цъфтежа вземете 120 mg (за да елиминирате респираторните симптоми на алергии). Ако няма ефект, превключете на 180 mg веднъж дневно. Лекарите могат да предписват употребата на хапчета два пъти дневно.

Хапчета се предписват от 12 години за юноши и възрастни, които се предписват без лекарско предписание. Лекарството трябва да се съхранява на сухо място при температура не по-висока от 25 градуса в продължение на три години. За разлика от някои други антихистамини, Фекасадин не влияе върху концентрацията на вниманието, скоростта на психомоторните реакции, функцията на изпълнение, затова може да се използва за управление на превозни средства и управление на сложни механизми, но след проверка на индивидуалните реакции.

Прилагане на децата

Към днешна дата няма надеждни данни за сигурността и безопасносттаЕфективност на Fekadadin при деца под 6-годишна възраст. Лекарите назначават лекарство за юноши от 12 години. Дозировката зависи от вида на заболяването: с алергичен ринит и медикаменти със сенна хрема могат да се предписват на деца на възраст 6-12 години, но в доза от 60 mg /ден. Ако лекарството не покаже ефект в рамките на 24 часа, тогава трябва да се свържете с Вашия лекар, за да коригирате лечението. Продължителността на лекарството е 7-10 дни, лекарството няма кумулативен ефект.

Странични ефекти

Ако приемате по-високи дози от лекарството, тежестта на страничните ефекти се увеличава. За отрицателните реакции на приемане на Fexaden таблетки са:

  • бърза умора, умора;
  • диспептични нарушения (гадене, повръщане, болки в стомаха, диария, запек);
  • дисменорея;
  • реакции на свръхчувствителност (задух, ангионевротичен оток, кожен обрив, уртикария, сърбеж на кожата);
  • безсъние, нарушение на съня, нервност;
  • замаяност, повишена сънливост, главоболие;
  • болка в областта на сърцето, гръдния кош, тахикардия;
  • фотосенсибилизация (повишена чувствителност на кожата към слънчева светлина);
  • анафилактични реакции (подуване на гърлото, затруднено дишане);
  • нарушения на вкусовите рецептори.

Предозиране

В случай на приемане на повишените дози Fexandine, е необходимо да се измие стомаха, за да се отстрани неабсорбираното лекарство, за да се получи активен въглен. Лекарите правят симптоматична терапия, хемодиализата не е ефективна. Симптоми на предозиранелекарства са:

  • главоболие, замаяност;
  • гадене, чувство на тежест в стомаха;
  • сухота в устата.

Противопоказания

Фескадин не може да се използва за деца на възраст под шест години. Други противопоказания за лекарствения продукт:

  • кърмене (прониква в кърмата, може да попадне в тялото на детето);
  • бременност (прониква през плацентарната бариера, може да има отрицателен ефект върху развитието на плода);
  • хронична бъбречна недостатъчност;
  • Свръхчувствителност към компонентите на състава.

Лекарствено взаимодействие

Има отрицателна обратна връзка от пациенти, приемащи Feksadin и други лекарства едновременно. Възможни отрицателни и опасни реакции:

  1. Комбинация от кетоконазол или еритромицинов продукт води до увеличаване на концентрацията на фексофенадин в 2-3 пъти. Това се дължи на повишената абсорбция в храносмилателния тракт, намаляване на отделянето на жлъчката, значително намаляване на развитието на стомашна секреция и на червата.
  2. Антиацидите на основата на алуминиеви или магнезиеви йони намаляват бионаличността на фексофенадин, така че между антиацидите трябва да са необходими поне два часа.
  3. Лекарите не са забелязали клинично значимото взаимодействие на Fekadadin и омепразол.
  4. Установено е, че лекарството не взаимодейства с лекарства, метаболизмът настъпва в чернодробната система.
  5. Не се препоръчва комбинирането на лекарства с алкохол и алкохолни напитки или лекарства, ноФексадин не увеличава отрицателния ефект на етанола върху централната нервна система.

Аналози

Оригиналният аналог на Feksadin е Telfast (Allegra), който се предлага във версии 120, 180 mg и 30 mg за деца. Други заместители на лекарството включват:

  • Fexofast - пряк аналог на средствата, базирани на фексофенадин, е оригинално лекарство;
  • Allerfix - руски антихистаминови лекарства срещу уртикария и сенна хрема със същото активно вещество, но рядко се срещат в продажба;
  • Hyfast - препарат на базата на фексофенадин хидрохлорид, се предлага в концентрации от 120 и 180 mg;
  • Динокс - хапчета на базата на фексофенадин;
  • Fexofenadine - най-достъпният аналог, базиран на едно и също активно вещество;
  • Bexist-Sanovel е хистамин рецепторен блокер, който съдържа същата активна съставка като това лекарство;
  • Rapido - капсули срещу алергичен ринит, не действа седативно;
  • Телфадин е хапче на фексофенадин.

Ревюта

Мария, 23 години

През пролетта постоянно страдам от сенна хрема - кихане, когато дърветата цъфтят. За да се отървете от симптомите на алергия, в идеалния случай ще трябва да отида за известно време от тази област, но работата не се пуска, така че пия таблетки Pektsadin. Те бързо премахват кихането, сърбежа на кожата и носа, не позволяват подуване на лигавицата на носа и устата. Харесвам лекарството!

Андрей, 32 години

Имам хронична алергия към прах икотешка вълна Когато дойда при приятели, които държат котка, предварително ще вземам антихистаминови таблетки. Най-често купувам Fekasadin - Харесва ми, че лекарството е достъпно, не предизвиква сънливост и пристрастяване. Ефектът на лекарството е отличен, няма кихане, няма разкъсване, или алергичен ринит и кашлица.

Максим, 41 години

Миналата година открих розов лихен. Кожата на ръцете, краката и гърба, ужасно сърбеж, беше неприятно да я докосват. Лекарите предписват цялостно лечение, което включва антихистамини. Пиех таблетки Fekasadin за облекчаване на уртикария и сърбеж и те ефективно помогнаха да се отърват от тези неприятни симптоми.

Анна, 28 години

Мъжете са открили псориазис. Знам, че това е практически неизлечима болест, следователно е възможно да се надяваме единствено на средствата за улесняване на знаците. За елиминиране на сърбеж и възпалителни процеси, лекарят предписва на съпруга си таблетки Pektsadin. Те са слаби, но са спомогнали за облекчаване на обострянето. Ако спрем да помагам, нека да отидем при лекаря, като попитаме другите.

Информацията, предоставена в статията, е информативна. Материалите на статията не изискват независимо третиране. Само квалифициран лекар може да диагностицира и да дава съвети за лечението въз основа на индивидуалните характеристики на конкретен пациент.

Популярни статии

Здраве Стрептококи в урината - признаци и симптоми, анализ на откриването, лекарствена терапия и профилактика Здраве Мляко при махмурлук - ползите и недостатъците на използването преди и след алкохолни напитки, съвместимост и обратна връзка
Красота Силови тренировки за мъже и жени - програми за видео упражнения Красота Упражнения с гумени вериги у дома - комплекс от тренировки за мъже и жени Готварски Пригответе оригинални закуски на чипс от сирене, зеленчуци, раци, риба и пиле. Здраве Отравяне с алкохол и неговите заместители - симптоми и признаци на токсични лезии в човешкото тяло Здраве Зелен чай и натиск - как да се използва с хипертония или хипотония, препоръки на лекаря Руги съвети Автомагнитната мишка: Freeware review Къща и живот Как да почистите якето без да се мие у дома Здраве Бактериален вагинит: причини, етапи и видове заболявания, лекарства и народни средства при възпаление на вагиналната лигавица